Pierwsza wizyta

Na pierwszą wizytę, w miarę możliwości, proszę zabrać ze sobą dokumentację medyczną od poprzednich dentystów, paszporty implantologiczne, posiadane zdjęcia RTG zębów – ułatwi to proces diagnostyki i leczenia.

Najprawdopodobniej zostanie wykonane zdjęcie OPG, które da przeglądowy obraz Państwa uzębienia i umożliwi lekarzowi dokładną diagnostykę Państwa uzębienia.

Zostaną Państwo również poproszeni o wypełnienie ankiety dotyczącej stanu zdrowia. W ankiecie zawarte są szczegółowe pytania dotyczące Państwa stanu zdrowia, które może być związane ze stanem Państwa uzębienia i okolicznych tkanek lub będzie miało wpływ na przepisywane Państwu leki lub aplikowane środki znieczulające.

W poczekalni jest do Państwa dyspozycji dystrybutor z kawą/herbatą, dostęp do WiFi oraz kącik dla dzieci. Gdy nadejdzie czas zostaną Państwo poproszeni do gabinetu.

Na początku zostaną Państwo poproszeni o przedstawienie własnymi słowami problemów lub oczekiwań z jakimi mamy się zmierzyć. Następnie lekarz dokona przeglądu stanu zdrowia jamy ustnej i tkanek okolicznych. Po wykonanym przeglądzie lekarz przedstawi różne, indywidualnie dopasowane opcje leczenia i wspólnie omówicie wszystkie, tak aby były zrozumiałe i dokonacie wyboru odpowiedniego planu. Lekarz dopilnuje, żeby wszystkie kwestie były czytelne i jasne oraz przybliży czas i koszty poszczególnych planów leczenia.

Jeśli sytuacja nie będzie bardzo skomplikowania istnienie możliwość rozpoczęcia pracy na pierwszej wizycie ale zależeć to będzie od czasu jaki zostanie wykorzystany do omówienia poszczególnych planów i chęci pacjenta. W zależności od wybranego planu zostaną umówione terminy do leczenia.
 
Nie wszystkie czynności lecznicze będzie wykonywał lekarz prowadzący, jednakże on będzie koordynował przebieg leczenia i kontrolował efekty w trakcie wizyt kontrolnych.