Ortodoncja

Piękny i atrakcyjny uśmiech stanowi atut w relacjach prywatnych , jak i zawodowych. Proste zęby, to także komfort i pewność siebie pozwalająca na dobre samopoczucie i atrakcyjny, estetyczny uśmiech.

Proste zęby i eliminacja wady zgryzu to nie tylko wymóg natury estetycznej, ale również eliminacją przyczyn rozwoju próchnicy i chorób przyzębia. Nieprawidłowe rozmieszczone zęby mogą powodować nadmierne ich ścieranie, a także problemy z przeżuwaniem czy bolesne zaburzenia czynnościowe obejmujące stawy skroniowo-żuchwowe i związane z tym powikłania okluzyjne.

Złe ułożenie zębów również utrudnia codzienna higienę sprzyjając powstawaniu ognisk bakteryjnych, które docelowo powodują powstanie chorób przyzębia.

W naszej przychodni realizujemy marzenia o prostych zębach. Zabiegi wykonujemy profesjonalnie, bez bólu i stresu, uzyskując oczekiwane przez Pacjentów efekty. Przed rozpoczęciem leczenia, każdego Pacjenta indywidualnie diagnozujemy i wraz z nim dobieramy najefektywniejszą metodę leczenia gwarantującą uzyskanie prostych zębów i estetycznego uśmiechu.

Metoda leczenia dobierana jest indywidualnie do potrzeb i oczekiwań każdego Pacjenta. Leczenie wad zgryzu oraz ortodontyczne zabiegi doprowadzające do posiadania prostych zębów podejmujemy u Pacjentów w każdym wieku. Proste zęby i prawidłowy zgryz są ważne nie tylko ze względów estetycznych ale również dla lepszego utrzymania higieny jamy ustnej, lepszej kondycji dziąseł, mniejszego ryzyka próchnicy oraz zapobiegania schorzeniom stawu skroniowo – żuchwowego.

Dysponujemy wszystkimi dostępnymi metodami prostowania zębów:

  • aparaty ortodontyczne stosowane w uzębieniu mlecznym,
  • aparaty stałe,
  • aparaty ruchome,
  • aparaty czynnościowe,
  • aparaty mechaniczne.

Aparaty ortodontyczne nie muszą być widoczne, mogą być tak dyskretne, że nie będą zauważalne przez drugą osobę. Krzywe zęby i wady zgryzu mogą przez wiele lat powodować kompleksy u wielu z nas, dlatego warto przyjść do naszej praktyki, skorzystać z możliwości, jakie daje ortodoncja i wreszcie zrealizować swoje marzenie o prostych zębach.