Pracownia RTG czynna: poniedziałek – piątek 9:00 – 19:00 oraz soboty 10:00 – 13:00

W naszej przychodni zlokalizowana jest niezależnie funkcjonująca pracownia rentgenowska, dzięki czemu wszystkie niezbędne badania RTG wykonujemy na miejscu.

Pracownia dostępna jest również dla pacjentów z innych gabinetów.

Pracownia wyposażona jest w nowoczesne aparaty cyfrowe dzięki czemu dawka promieniowania jaką otrzymuje pacjent podczas badania jest zredukowana do bezpiecznego minimum.

Wyniki badań pacjent może otrzymać zarówno na płycie CD jak i na kliszy rentgenowskiej. W naszej pracowni wykonujemy zdjęcia RTG tj.:

    • zdjęcie punktowe zęba – wykorzystywane głównie do oceny pojedynczego zęba, najczęściej w celu ustalenia przyczyny bólu zęba, zmian okołowierzchołkowych korzeni, oceny powierzchni stycznych zębów, przed, w trakcie oraz po zakończonym leczeniu endodontycznym
    • zdjęcie pantomograficzne – jest to podstawowe zdjęcie RTG we wstępnej diagnostyce stomatologicznej. Zdjęcie to umożliwia uwidocznienie wszystkich zębów, również tych które są niewidoczne na pierwszy rzut oka (np. zęby zatrzymane, zęby mleczne oraz niewyrżnięte).
    • Zdjęcie cefalometryczne – zdjęcie boczne czaszki, wykorzystywane głównie w leczeniu ortodontycznym
    • Tomografia 3D (CBCT) – tomografia komputerowa wykorzystywana jest głównie w implantologii czy chirurgi stomatologicznej. Precyzja i wysoka jakość zdjęcia pozwala na dokładną ocenę stanu uzębienia, pozwala dokładnie zaplanować dalszy przebieg leczenia.

 

Zgodnie z aktualnymi przepisami w celu wykonania badania tomograficznego oraz zdjęcia rentgenowskiego (za wyjątkiem zdjęć punktowych) konieczne jest skierowanie od lekarza wraz z podpisem i pieczątką.

Pracownia rentgenowska wykonuje również zdjęcia punktowe i pantomograficzne RTG na NFZ dla jednostek z którymi została podpisana odrębna umowa o wykonywanie zdjęć stomatologicznych. 

Wszystkie zdjęcia wykonywane w ramach NFZ mogą zostać wykonane tylko na podstawie skierowania.