​Pracownia RTG

czynna od poniedziałku do piątku 9:00 – 19:00 
oraz w soboty 10:00 – 13:00

W naszej przychodni zlokalizowana jest niezależnie funkcjonująca pracownia rentgenowska, dzięki czemu wszystkie niezbędne badania RTG wykonujemy na miejscu.

Pracownia dostępna jest również dla pacjentów z innych gabinetów.

Pracownia wyposażona jest w nowoczesne aparaty cyfrowe dzięki czemu dawka promieniowania jaką otrzymuje pacjent podczas badania jest zredukowana do bezpiecznego minimum.

Wyniki badań pacjent może otrzymać zarówno na płycie CD jak i na kliszy rentgenowskiej. W naszej pracowni wykonujemy zdjęcia RTG tj.:
  • zdjęcie punktowe zęba – wykorzystywane głównie do oceny pojedynczego zęba, najczęściej w celu ustalenia przyczyny bólu zęba, zmian okołowierzchołkowych korzeni, oceny powierzchni stycznych zębów, przed, w trakcie oraz po zakończonym leczeniu endodontycznym
  • zdjęcie pantomograficzne – jest to podstawowe zdjęcie RTG we wstępnej diagnostyce stomatologicznej. Zdjęcie to umożliwia uwidocznienie wszystkich zębów, również tych które są niewidoczne na pierwszy rzut oka (np. zęby zatrzymane, zęby mleczne oraz niewyrżnięte).
  • zdjęcie cefalometryczne – zdjęcie boczne czaszki, wykorzystywane głównie w leczeniu ortodontycznym
  • tomografia 3D (CBCT) – tomografia komputerowa wykorzystywana jest głównie w implantologii czy chirurgi stomatologicznej. Precyzja i wysoka jakość zdjęcia pozwala na dokładną ocenę stanu uzębienia, pozwala dokładnie zaplanować dalszy przebieg leczenia.

Zgodnie z aktualnymi przepisami w celu wykonania badania tomograficznego oraz zdjęcia rentgenowskiego (za wyjątkiem zdjęć punktowych) konieczne jest skierowanie od lekarza wraz z podpisem i pieczątką.

Pracownia rentgenowska wykonuje również zdjęcia punktowe i pantomograficzne RTG na NFZ dla jednostek z którymi została podpisana odrębna umowa o wykonywanie zdjęć stomatologicznych. 
Wszystkie zdjęcia wykonywane w ramach NFZ mogą zostać wykonane tylko na podstawie skierowania.
Pliki do pobrania
  • SKIEROWANIE RTG Pobierz
  • INFORMACJA O WPŁYWIE DZIAŁALNOŚCI WYKONYWANEJ PRZEZ JEDNOSTKĘ ORGANIZACYJNĄ Pobierz

Cennik

Cennik Pracowni RTG

Zdjęcie punktowe / skrzydłowo-zgryzowe / zgryzowe
40 zł
Zdjęcie stawów skroniowo-żuchwowych
90 zł
Zdjęcie pantomograficzne
90 zł
Zdjęcie cefalometryczne
90 zł
Analiza ortodontyczna do zdjęcia cefalometrycznego
60 zł
Zestaw pantomograficzne + cefalometryczne + analiza ortodontyczna
220 zł
Tomografia komputerowa CB-CT (micro CT - 5x5)
120 zł
Tomografia komputerowa CB-CT (szczęka + żuchwa)
240 zł
Opłata za sporządzenie kopii zdjęcia
10 zł

Nasza strona korzysta z informacji zapisanych za pomocą plików cookies na urządzeniach użytkowników. Dalsze korzystanie ze strony, bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej oznacza, iż użytkownik akceptuje politykę prywatności.